Zonja Z ePUB ß


 • Zonja Z
 • Albatros Rexhaj
 • 11 June 2015

8 thoughts on “Zonja Z

 1. says:

  Wow WOWWhat an amazing book Full of lessons for me from this awesome writer A beautifully written book by our albanian writer Albatros Rexhaj showing us the true philosophy and the mentality of our country It taught me a lot of true facts of our people and how interesting and different us albanians are from the rest of the worldI absolutely loved itSome of my favorite uotes in albanian languageMos u shmang para asgjëje Por sprovoje forcën tënde në çdo gjë ë ta ngacmon shpirtin sepse jeta nuk është një proces të cilin duhet ta kalosh në pritje të diçkaje ë mund të mos vijë kurrë Shprishe të rëndomtën dhe sfidoje përditshmërinë Njeriu duhet të jetojë me pasion dhe me guxim sepse përndryshe është vetëm spektator në këtë botëNë fund të fundit sikur të mos ishin kujtimet nuk do të kishim çfarë të tregonim Sikur të mos ishte e shkuara nuk do të dija se çfarë të ardhmeje të dëshiroja Sikur mos ta kisha provuar egërsinë e botës nuk do të dija tē kërkoja një botë më të mirë një botë ndryshe një botë pa dhimbjeAnd the last and the bestPas teje nuk dua të dashuroj më askënd tjetërJo se nuk do të mundemJo se nuk do të di por në çastin kur ike ti çdo gjë e bukur iku bashkë me tyDua të harroj edhe si dashurohet


 2. says:

  Të vërtetën ia kemi borxh vetes dhe pastaj të tjerëve Armitë do të na luftojnë hipokritët do të na paragjykojnë mitë e rremë do të na braktisin kurse ata ë vërtet na duan dhe vërtet na vlerësojnë do të vazhdojnë të na duan për të vërtetën ë jeton brenda neshNje liber sa i zakonshem a edhe i vecante


 3. says:

  Kam degjuar shume per te ne rrjetet sociale dhe prandaj edhe e lexova Vetem nje koment kam I mbivleresuar


 4. says:

  Overrated


 5. says:

  I loved Zonja Z I would recommend to all even to the ones who don't readIt is simple writingI like the idea how the author has build the book upon a conversation between a man and a woman and shows how our society worksI liked how in every page i could say Oh this is trueEvery single page of this book shows the sad truth of my country mentality and the author has nailed it


 6. says:

  I really wanna read it


 7. says:

  exellent books


 8. says:

  a dini ysh muj mi lexu bre? sespo di aban asban


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zonja Z[PDF / EPUB] Zonja Z Prnom Zonja origine popularit signification et Entre et il y a eu naissances de Zonja dans les pays ci dessous ce ui reprsente une moyenne de naissance d'enfants portant le prnom Zonja par an en moyen Prnom Zonja origine popularit signification et Entre et il y a eu naissances de Zonja dans les pays ci dessous ce ui reprsente une moyenne de naissance d'enfants portant le prnom Zonja par an en moyenne sur toute cette pdiode Sur la dernire anne disponible de chaue pays nous comptabilisons naissance English version available here Name Zonja Zonja Du Toit zonjad on Pinterest See what Zonja Du Toit zonjad has discovered on Pinterest the world's biggest collection of ideas enzonjacomcn Dongguan Zhongjia Printing Co Dongguan Zhongjia Printing Co Ltd Founded in Dongguan Zhongjia Printing Co Ltd is a professional manufacturer specialized in RD production and sales of nameplates membrane switches touch panels self adhesive labels and die cutting parts which has a registered capital of million RMB Zonja Z Bukinist Zonja Z sht nj libr protestues nj z revolte e indinjate pr shorin shiptare t prbr kryesisht nga femra t ndrydhura e meshkuj t tredhur Dy shpirtra binjak krkohen gjenden dhe t kapur dor pr dore prballen me paragjykimet dhe tabut shiptare Kjo sht beteja e shum t tjerve dhe prfundimi i trisht i ksaj historie tingllon si nj Zonja Z nj rrfim pr femra t ndrydhura dhe meshkuj N nj prononcim pr mediat znj Loreta Berhami Drejtoresh e Shtpis Botuese PEGI n Tiran ka thn se kjo shtpi botuese ka vendosur vetm pak dit pas botimit t par librin “Zonja Z” shkruar nga Albatros Rexhaj shkrimtar nga Prishtina ta fus n ribotim “Libri “Zonja Z” sht botuar n nj tirazh fillestar prej kopjesh Zonja Z libri i par me kolon zanore Gazeta Express Zonja Z – libri i par me kolon zanore “Kt libr e prjetoj si nj emocion t veant prandaj edhe kam dashur shpirtin e Zonjs Z ta shpreh edhe me nj kng n t njjtn koh do t ishte edhe kolona zanore e librit Zonja Boucher zonjaboucher on Pinterest See what Zonja Boucher zonjaboucher has discovered on Pinterest the world's biggest collection of ideas Zona Symptmes et traitement du zona Medisite vous propose gratuitement ses contenus en flux RSS actualits sant maladies nutrition minceur grossesse et sant du bb forme et bien tre mdecines douces Rserv un usage strictement personnel priv et non collectif Toute autre exploitation est soumise “Zonja Z” nj rrfim pr femra t ndrydhura dhe meshkuj “Zonja Z” nj rrfim pr femra t ndrydhura dhe meshkuj t tredhur Redaksia Portalb Send an email Edhe pse ka startuar me nj tirazh t lart prej kopjesh si rezultat i shitjeve rekord pr vetn tre dit t daljes n treg “Zonja Z” shkon n ribotim com Johnson Johnson JJ Zonas Buy Johnson Johnson JJ Zonas Porous Adhesive Tape x White Box of First Aid Tape com FREE DELIVERY possible on eligible purchases.


About the Author: Albatros Rexhaj

Albatros Rexhaj është shkrimtar shiptar i lindur në Prizren Jeton në Prishtinë dhe aktualisht është shkrimtar pranë shtëpisë botuese DUDAJ në TiranëËshtë autor i disa dramave teatrore librave të botuar tekste këngësh të mrekullueshme si dhe publikimeve elektronike Veprimtarinë e tij krijuese e zhvillon në relacionin Tiranë Prishtinë Gjithnjë me synimin ë të jetë përherë afër lexues.